Patiayak Veteriner Kliniği’mizde, tüm acil müdahaleler için veteriner hekimleri ile birlikte 7/24 acil hizmeti verilmektedir.


SAĞLIK KONTROLLERİ Hastalarımızın, genel fiziksel muayenesi, check-up, bakım ve besleme durumları rutin olarak kontrol edilir.

KORUYUCU HEKİMLİK VE AŞILAMA HİZMETLERİ

Veteriner hekimliğinde, ortaya çıkan hastalığın tedavi edilmesinin yanı sıra hastalıkların ortaya çıkmasını engellemek de insan sağlığının korunmasında önemli bir yer teşkil eder. Koruyucu hekimliğin temelini oluşturan konulardan biri de şüphesiz ki etkili bir aşılama programıdır. Etkili ve düzenli bir aşılama programı uzun ve sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır.

 

DAHİLİ HASTALIKLAR

Kliniğimizde, solunum yolu enfeksiyonları, sindirim problemleri, kalp hastalıkları, diyabet hastalığı, böbrek hastalıkları, idrar yolu rahatsızlıkları (flutd), konstipasyon, diyare, romatizmal hastalıklar gibi tüm önemli hastalıkların tanı, tedavi yolları ve takibi belirli rutin aralıklarla gerçekleştirilmektedir.

 

CERRAHİ İŞLEMLER

Kaza ve Travma sonrası gerekli cerrahi girişimler, yumuşak doku operasyonları, göz ile ilgili operasyonlar ve kısırlaştırma operasyonları gerekli ve güvenilir anestezik ajanlar ile yapılmaktadır.

 

DOĞUM VE JİNEKOLOJİ

Gebelik tespiti, doğum yardımı, sezaryen işlemleri ile kısırlaştırılmamış

 

AĞIZ ve DIŞ SAĞLIĞI

Dostlarınızın ağız ve diş sağlığı, onların genel sağlığını etkileyen çok önemli bir unsurdur. Rutin kontrollerle tespit edilen ağız ve diş enfeksiyonları, diş eti problemleri, diş taşları gibi birçok hastalığın tedavisi gerekli ekipmanlarla yapılmaktadır.

 

HOSPİTALİZASYON, YOĞUN BAKIM VE REANİMASYON

Yoğun bakım ünitemizde tedavi altına alınan hayvanlar veteriner hekimler tarafından belirlenen tedavi prokollerinin yanı sıra, gün içerisinde belli aralıklarda sorumlu hekimler tarafından kontrol edilmektedir. Hastalarımız operasyon sonrası en kısa sürede sağlıklarına kavuşabilmeleri için özel küvezlere alınarak bakımları yapılır.

 

PET KUAFÖR VE BANYO

Kliniğimizde, evcil hayvanlarınızın traşları, tırnak kesimleri, tüy bakımları ve banyoları uygun ve steril şartlarda yapılmaktadır.

 

PET SHOP VE MAMA

Kliniğimizin petshop kısmında evcil hayvanlarınızın ihtiyaç duyacağı malzemeler ve mamaların yanı sıra özel veteriner serisi reçeteli mamalar da bulunmaktadır.